Share |

Τα ψηφοδέλτια της ΑΝΤΑΡΣΥΑ

Τα ονόματα των υποψηφίων ανά εκλογική περιφέρεια

Τα ψηφοδέλτια της ΑΝΤΑΡΣΥΑ αποτελούνται από προσωπικότητες της Αριστεράς, αγωνίστριες και αγωνιστές των κινημάτων, συνδικαλίστριες και συνδικαλιστές, νέους, εργάτες, αγρότες, φοιτητές, μέλη του κινήματος “Δεν πληρώνω”, ανθρώπους που πρωτοστάτησαν στα κινήματα των πλατειών σε όλη την Ελλάδα. Τα ονόματα των υποψηφίων ανά εκλογική περιφέρεια:

 

Νομός ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

 

1. Καλαντζής Άρης-Γρηγόρης, άνεργος σερβιτόρος

 

2. Μιχαλόπουλος Γιάννης, αρχιτέκτονας

 

3. Παπαγεωργόπουλος Γιώργος, ψυχολόγος

 

4. Σκινδήλιας Γιάννης, γιατρός

 

5. Τουμπανος Πέτρος, οικοδόμος

 

Νομός ΑΡΚΑΔΙΑΣ

 

1. Δημόπουλος Γεώργιος, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ΕΜΠ

 

2. Κασσελούρης Χρήστος , Ιατρός

 

3. Παπούλιας Γεώργιος , Υπάλληλος ΟΤΕ

 

4. Πραγκαστής Κωνσταντίνος , Μηχανικός Περιβάλλοντος

 

5. Χατζηπαναγιώτου Δημήτριος , Δικηγόρος ε.τ.

 

Νομός ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

 

1. Αγωγιάτης Κωνσταντίνος, οικοδόμος

 

2. Δαμέλος Παναγιώτης (Πάνος), ιδ.υπάλληλος

 

3. Κορδαλής Νικόλαος, φοιτητής/ιδ.υπάλληλος

 

4. Ρώτα Αντιγόνη, φυσικός

 

5. Σακούλα Παντούλα (Γιούλα), ιδ.υπάλληλος

 

6. Σακούλας Ηλίας, γλωσσολόγος-καθηγητής Γερμανικών

 

Νομός ΛΑΚΩΝΙΑΣ

 

1. Κανελοπούλου Αφροδίτη, δικηγόρος

 

2. Κρίθαρη Ματούλα, τοπογράφος μηχανικός

 

3. Κωστιάνης Δημήτρης,  γεωπόνος

 

4. Νικολακοπούλου Αδριανή, φοιτήτρια

 

5. Στεφανής Γιώργος, τοπογράφος μηχανικός

 

Νομός ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

 

1.       Γιακουμής Στάθης, προγραμματιστής χειριστής Η/Υ

 

2.       Διονυσόπουλος Παρασκευάς, αγρότης

 

3.       Καπετανάκη Γαρυφαλλιά, φιλόλογος

 

4.       Κάτσαρης Παναγιώτης, γεωπόνος

 

5.       Λαδά Χρηστίνα, δασκάλα

 

6.       Νίκου Δονάτος, φιλόλογος

 

7.       Τζαμουράνης Γιώργος, τοπογράφος μηχανικός

 

Νομός  ΑΧΑΪΑΣ

 

1.        Αγγελόπουλος Ιωάννης – Ιδιωτικός Υπάλληλος, Μέλος Επιτροπής Αλληλεγγύης Συνδικαλιστών και Συνδικάτων (ΕΠΑΣΣ)

 

2.       Αλεξόπουλος Ελευθέριος – Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

 

3.       Αναγνωστάκης Αλέκος – Φυσικός

 

4.       Βάρδας Αλέξιος – Οικονομολόγος

 

5.       Γεωργίου Αλέξανδρος – Μηχανικός Η/Υ και Πληροφορικής, Μεταπτυχιακός Φοιτητής

 

6.        Ζάγκλα Νικολέτα (Λέττα) – Κοινωνική λειτουργός, Αντιπρόεδρος Συλλόγου Μεταπτυχιακών Φοιτητών ΠΤΔΕ

 

7.       Κοκκινάκη Αναστασία (Τασία) – Τραπεζικός Υπάλληλος

 

8.       Μπελιάς Δημήτριος – Πολιτικός Μηχανικός,

 

9.       Μπιλιανού Παναγιώτα (Τέτα) – Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, Ιδιωτική Υπάλληλος

 

10.    Σκαμνάκης Αθανάσιος – Δημοσιογράφος, Συγγραφέας

 

11.    Στεργιοπούλου Αθηνά – Ιδιωτική Εκπαιδευτικός Ξένων Γλωσσών

 

12.    Στούμπος Αθανάσιος – Άγρότης

 

Νομός ΗΛΕΙΑΣ

 

1.       Γιαννόπουλος Βασίλειος, Ιδιωτικός υπάλληλος

 

2.       Κούτρας Ανδρέας, Αγρότης

 

3.       Μπελεγρή Παναγιώτα, Δημοσιογράφος

 

4.       Μπερερέκος Νικόλαος, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

 

5.       Μπλάθρα Ιωάννα, Βιολόγος

 

6.       Παπαδάτος Ευστάθιος, Συνταξιούχος

 

7.       Σεφερλής Ιωάννης, Πολιτικός Μηχανικός

 

8.       Τσούρα Θεώνη, Εργάτρια

Υποβολή νέου σχολίου

Το περιεχόμενο αυτού του πεδίου παραμένει ιδιωτικό και δε θα εμφανίζεται δημόσια.
  • Διευθύνσεις ιστού και e-mail μετατρέπονται αυτόματα σε παραπομπές.
  • Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: <a> <em> <u> <strike> <strong> <sup> <sub> <h2> <h3> <h4> <h5> <h6><cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Αυτόματες αλλαγές γραμμών και παραγράφων.
  • Internal paths in double quotes, written as "internal:node/99", for example, are replaced with the appropriate absolute URL or relative path.

Περισσότερες πληροφορίες για τις επιλογές μορφοποίησης

CAPTCHA (ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ)

Δώστε ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΑ τους τέσσερις αριθμούς που βλέπετε στην παρακάτω εικόνα

Image CAPTCHA
Εισάγετε τους τέσσερις αριθμούς που βλέπετε στην εικόνα (αριθμητικά και όχι ολογράφως)